top of page
מעלה צביה

מישר - מרחב מרפא
עבור מתמודדים עם פוסט טראומה על רקע צבאי ובני משפחותיהם

מישר הוא השלוחה הצפונית של עמותת "לא מפקירים פצועים בשטח". 

העמותה מעניקה עזרה וסיוע לנפגעי פוסט טראומה (PTSD) על רקע צבאי, גם לאלה שאינם מוכרים על ידי משרד הביטחון, בחינם, לכל טווח זמן שיידרש וללא מכשולים בירוקרטיים.

 

המרכז, מרחב מרפא בסביבה פסטורלית וקסומה בגליל, יהווה מרחב בטוח, קהילה תומכת ומענה טיפולי ושיקומי לכל מתמודד עם פוסט טראומה על רקע צבאי. המרכז מיועד להפתח בחודש מאי 2024 במתכונת של פעילות יומית.

מעלה צביה

למה במעלה צביה?

בזכות האנשים, בזכות המקום ובזכות האווירה.

מעלה צביה הינו ישוב כפרי ופסטורלי בגליל שתושביו, חברים בתנועת האימן – תנועה פילוסופית, רוחנית-יישומית, התומכת בהתפתחות אנושית ובחיפוש פתוח ומתעדכן אחר המשמעות של חיי אדם. במקום יש טבע ונוף גלילי שאין שני לו, אווירה קסומה וקהילה מקומית מחבקת, מאפשרת ותומכת.

החזון

להוות מרחב בטוח, קהילה תומכת ומענה טיפולי ושיקומי לכל מתמודד עם פוסט טראומה על רקע צבאי, כל זאת תוך שאיפה להורדת חסמים עד כמה שניתן ומתן אפשרות פשוטה ויעילה לשיקום וחזרה למסלול חיים מיטבי.

 

לצורך מימוש חזון העמותה נבנה מודל ייחודי שבמסגרתו פועלת קהילה טיפולית שיקומית, המבוססת על התאמת מעטפת אישית לכל מתמודד, מוכר או בשלבים שונים של תהליך ההכרה ע"י משרד הביטחון. מודל הקהילה בנוי משלושה יסודות עיקריים:

 

א. טיפולי - טיפולים קליניים פרטניים הניתנים על ידי אנשי מקצוע מוסמכים המתמחים בטיפול בפוסט טראומה על רקע צבאי, טיפולים קבוצתיים וסדנאות.

ב. מרחב בטוח - בית אינטימי בסביבה כפרית ופסטורלית, בו מתקיים המפגש עם קבוצת השווים. הפעילות במרחב הבטוח כוללת, בין היתר, חוגים, סדנאות ומועדון חברתי אשר מאפשר קשר אנושי והפגת תחושות של בדידות, בושה ואשמה.

ג. חברתי - קשר חברתי מתמשך ויזום בחיי השגרה של מקבלי השירות, מחזק תחושת שייכות קהילתית וחוסן חברתי.

מה השגנו עד כה לטובת הפרויקט?

 

  • גיבשנו צוות של "שחקני נשמה ", מסורים, אכפתיים ואיכותיים שינהלו את השלוחה הצפונית.

  • קיבלנו בתרומה מבנה ביישוב, א שר ישמש את הקהילה בימי הפעילות. המבנה כולל אולם פעילות, חדרי טיפול ומטבח. בסביבת המבנה נמצא חורש טבעי ואגם.

  • קיבלנו בתרומה ובהתנדבות, סדנאות יצירה שונות של חברי הקהילה ביישוב, כגון: ציור, קרמיקה, נגרות, פרזול ועוד.

מה עוד נדרש על מנת להגשים את החזון?

השלב הראשון (עד מאי 2024) – גיוס כסף ואנשי מקצוע מעולים. על מנת להפעיל את המרכז, אנו זקוקים לכ- 1,500,000 ש"ח, על בסיס שנתי.

השלב השני )(עד דצמבר 2028) – הקמת מבנה ייעודי לעמותה, ביישוב. מבנה זה יכלול את מרחב הטיפול, מגורים, קליניקות, מקום למפגשים, מטבח ועוד

סיפורי הצלחה של מטופלים דרך עמותת "לא מפקירים פצועים בשטח" ברחבי הארץ:

נשמח לדעת איך תוכל לעזור לחזון שלנו להתגשם

תודה שפנית

רוצים לקחת חלק בהגשמת החזון של מישר?

אנו זקוקים לתרומות ולשגרירים.

אנו זקוקים למטפלים בעלי ניסיון בטיפול בפוסט טראומה . פסיכולוגים קליניים, פסיכותראפיסטיים, עובדים סוציאליים ומטפלים אלטרנטיביים המעוניינים לעבוד או להתנדב בעמותה, מוזמנים ליצור איתנו קשר ולשלוח קורות חיים.

מתמודדים עם תופעות של פוסט טראומה על רקע צבאי או מכירים בן משפחה/חבר קרוב שמתמודד? צרו עימנו קשר ונשמח לעזור.

 

אנו מאמינים שכחברה, אנו מחוייבים לדאוג לאותם אנשים ששלחנו להילחם עבורנו ולצידנו וחזרו פצועים בנפשם . אנחנו , "לא מפקירים פצועים בשטח

 

מוזמנים להיות חלק בהגשמת החזון ולספר לנו כיצד אתה ואת יכולים לעזור לחזון של מישר לרקום עור וגידים, למשל:

  • לארגן חוג בית שיעורר מודעות לצורך ולרלוונטיות של מרכזי טיפול והסברה להלומי קרב,

  • ליזום או לארח אירועי התרמה,

  • לעשות על זה פוסט במדיה החברתית?

מוזמנים להיות איתנו בקשר ומבטיחים לחזור אליכם בהקדם.

יניב שמיס

טלפון - 972-544354200+

דוא"ל - Shemiss@gmail.com

bottom of page